Drukuj

ESET Endpoint Security for Mobile

Super User. Opublikowano w Ochrona antywirusowa

 

 

 

Kompletna ochrona danych na Twoim smartfonie – dla urządzeń z sytemem Android, Symbian oraz Windows Mobile.
ESET Endpoint Security for Mobile łączy wyjątkowo skuteczny skaner antywirusowy z zaawansowanym modułem antyspamowym i funkcją anti-theft, gwarantując Ci ochronę w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, gdzie akurat jesteś.

 

Zabezpiecz firmowe smartfonyZadbaj o bezpieczeństwo smartfonów w Twojej sieci firmowej. Zainstaluj ESET Endpoint Security for Mobile, rozwiązanie do zabezpieczania smartfonów wykorzystujące zaawansowaną technologię ochrony proaktywnej. Przygotowany specjalnie z myślą o smartfonach z systemami Android, Windows Mobile i Symbian, program pozwoli w pełni zabezpieczyć telefon przed zagrożeniami z Internetu oraz przed kradzieżą poufnych danych, która może narazić firmę na straty.

Oprogramowaniem ESET Endpoint Security for Mobile w wersji dla każdego mobilnego systemu, możesz wygodnie i w pełni zarzadządzać zdalnie z poziomu konsoli ESET Remote Administrator.

W oparciu o zaawansowaną technologię inteligentnego skanowania ThreatSense® ESET Endpoint Security for Mobile zabezpiecza cenne i poufne dane zarówno przed już znanymi jak i nowymi wirusami. Chronione są wszystkie załączniki e-maili i pliki kopiowane na smartfona i na nim przechowywane jak również wiadomości tekstowe i multimedialne.

 Antywirus
 Firewall
 Antyspam dla MMS/SMS
 Ochrona Antyzłodziej (Anti-Theft)

Podstawowe funkcje


Ochrona przed zagrożeniami – wszystkie aplikacje, pliki, foldery i karty SD są nieustannie skanowane w poszukiwaniu nowych zagrożeń. Skanowanie obejmuje również ukryte pliki i foldery.

SMS/MMS Antyspam – zdefiniuj zaufane kontakty wykorzystując czarne i białe listy, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Możesz też po prostu zablokować wiadomości od nieznanych nadawców.

Przechwytywanie połączeń – możesz blokować niechciane połączenia – zarówno wychodzące jak i przychodzące. Narzędzie to szczególnie może się przydać rodzicom, którzy chcą kontrolować rachunki telefoniczne swoich dzieci.

Kontrola bezpieczeństwa z wbudowanym menadżerem zadań – bądź zawsze na bieżąco w sprawie wszystkich ważnych funkcji telefonu, w tym stopnia naładowania baterii, wolnej przestrzeni dyskowej, uruchomionych procesów, połączenia Bluetooth i widoczności urządzenia. Dzięki temu możesz w razie potrzeby błyskawicznie zareagować, aby zmniejszyć swój profil ryzyka.

 

 

Główne zaletyCentralne zarządzanie – możliwość zdalnego zarządzania oprogramowaniem ESET na wszystkich firmowych smartfonach z poziomu konsoli ESET Remote Administrator.

Antyzłodziej (Anti-Theft) – wielopoziomowe bezpieczeństwo dla skuteczniejszej ochrony danych przechowywanych w telefonie na wypadek kradzieży lub utraty telefonu.

SIM Matching – jeśli do urządzenia wprowadzona zostanie nieautoryzowana karta SIM, Ty lub Twój zaufany kontakt zostaniecie o tym automatycznie powiadomieni wiadomością SMS zawierającą kod IMSI i numer telefonu takiej karty, co umożliwi lokalizację ewentualnego przestępcy.

Zdalna blokada – umożliwia zdalne zablokowanie smartfona celem odcięcia dostępu do ważnych danych użytkownika.

Lokalizacja GPS – pozwala zlokalizować zgubiony bądź skradziony telefon.

Zdalne kasowanie zawartości telefonu – pozwala na usunięcie kontaktów z książki telefonicznej oraz zapisanych w pamięci telefonu wiadomości SMS i MMS, a także skasowanie wszystkich plików użytkownika zapisanych w pamięci telefonu lub na karcie pamięci.

Zabezpieczenie przed usunięciem aplikacji – uniemożliwia nieautoryzowane usunięcie pakietu bezpieczeństwa z chronionego telefonu.

Ochrona przed nieznanym – ESET zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym i ochronę na żądanie wszystkim danym i całej prowadzonej przez Ciebie komunikacji, w tym połączeniom przez Wi-Fi, Bluetooth, GPRS, EDGE i podczerwień.

Łatwość użytkowania – Aktualizacje mogą być ściągane na żądanie lub automatycznie w ustalonych wcześniej odstępach czasu: codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Dzięki temu możesz zmniejszyć zużycie baterii telefonu.

Znikomy wpływ na pracę telefonu – Niewielkie wykorzystanie procesora, małe wymagania pamięci i kompaktowe pliki aktualizacji programu ESET pozwalają oszczędzać zużycie baterii i zminimalizować wykorzystanie danych.

Poczucie bezpieczeństwa – W przypadku zagubienie lub kradzieży telefonu, opcja „SIM matching” blokuje osobom niepowołanym dostęp do danych zawartych na urządzeniu, a funkcja zdalnego kasowania danych pozwala usunąć wszelkie poufne informacje zapisane na Twoim telefonie i włożonych do niego kartach pamięci.

Szybkie sprawdzenie poziomu zabezpieczenia


Logi operacji – Statystyki skanowania przechowywane są w przyjaznym dla użytkownika formacie, dzięki czemu możesz szybko i sprawnie przejrzeć historię operacji na Twoim telefonie lub, jeżeli korzystasz z centralnego zarządzania, za pomocą ESET Remote Administrator.

Intuicyjny interfejs użytkownika – Możesz z łatwością nawigować zabezpieczeniami telefonów w Twojej sieci firmowej dzięki łatwemu dostępowi do wszystkich funkcji lub zrobić to zdalnie za pomocą ESET Remote Administrator.

Kasuj swoje dane zdalnieESET Endpoint Security for Mobile oferuje zaawansowane narzędzia do ochrony przed potencjalnym niepożądanym wykorzystaniem Twojego urządzenia mobilnego:

Zdalne kasowanie – Gwarantuje całkowite usunięcie wszystkich danych (w tym list kontaktów i zapisanych wiadomości) przechowywanych na Twoim telefonie oraz na wszystkich podłączonych w danym momencie kartach pamięci. Wszystko uruchamiane jest przez jeden SMS.

Autoryzacja karty SIM – Umożliwia użytkownikowi zdefiniowanie dla danego urządzenia listy zaufanych kart SIM. W przypadku wykrycia nieautoryzowanej karty SIM użytkownik jest o tym powiadamiany wiadomością tekstową wysyłaną na wybrany numer.

Wymagania systemoweSystem operacyjny:

    System operacyjny Android 2.0 lub wyższy (Autoochrona dostępna od sytemu w wersji 2.2)

    Symbian S60 3rd Edition Feature Pack 1 lub 2 (tylko Nokia)

    Symbian S60 5th Edition (tylko Nokia)

    Symbian 3 (tylko Nokia) - UWAGA, nie wspiera Symbian Belle

    Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1 oraz 6.5

Pamięć:

    1 MB