Drukuj

Juniper

Super User. Opublikowano w Juniper

Firma SecureMedia posiada w swojej ofercie rozwiązania sieciowe firmy Juniper Networks. Firma ta jest liderem na rynku wysokowydajnych rozwiązań sieciowych. Czołowa 40 dostawców usług sieciowych oraz 93 z pośród list Fortune 100 zaufały firmie Juniper Networks wykorzystując jej rozwiązania jako bazę dla świadczonych usług. Kwatera główna firmy mieści się w Sunnyvale w Kaliforni. Firma jest notowana w ofercie publicznej NASDAQ pod symbolem JNPR.

Firewall/IPSec VPN: Rozwiązania zapór ogniowych oraz wirtualnych sieci prywatnych zosały zaprojektowane aby dostarczać zasadniczych funkcji ochrony danych. Produkty te łączą w sobie technologię śledzenia połączeń sieciowych (Stateful Inspection) z dogłębną analizą zawartości przenoszonych danych (Deep Inspection) zapewniającą ochronę na poziomie aplikacyjnym. Wirtualne sieci prywatne IPSec VPN zapeniają bezpieczne i niezawodne połączenie pomiędzy siedzibą firma a oddziałami i użytkownikami mobilnymi. Ochrona przed atakami typu odmowa usługi (Denial of service) należy do standardowych funkcji zabezpieczających tych urządzeń.

SSL VPN: Urządzenia SSL VPN umożliwiają organizacją na efektywne rozszerzenie bezpieczenego dostępu dla użytkowników mobilnych, partnerów oraz klientów poprzez zapewnienie granularnej kontroli opartej na użytkownikach i grupach dostępu zarówno do aplikacji jak i innych zasobów sieciowych. SSL VPN eliminuje potrzebę instalacji i konfiguracji oprogramowania klienckiego, zmian w infrastrukturze sieciowej oraz drogi w utrzymaniu support dla użytkowników końcowych. Ten rodzaj urządzeń łączy w sobie korzyści wynikające z ogólnego niskiego kosztu posiadania rozwiązania VPN z unikalnymi cechami bezpieczeństwa end-to-end.

Intrusion Prevention: IDP – Rozwiązanie firmy Juniper Networks o nazwie IDP (Intrusion Detection and Prevention) z jednej strony zapewnie widoczność aplikacji i sieci z drugiej zaś ułatwia analizę zdarzeń po atakach sieciowych. Dodatkowo w konfiguracji inline IDP nie tylko efektywnie wykrywa zagrożenia, ale również zatrzymuje je, zanim osiągną newralgiczne zasoby sieciowe.  Rozpoznanie to wykonywane jest na każdym poziomie aktywności sieciowej począwszy od anomalii w ruchu sieciowym oraz strukturze pakietów, po ataki skierowane w słabe punkty aplikacji i serwisów sieciowych. Dodatkową korzyścią wynikającą z implementacji systemu IDP w sieci jest możliwość wykrywania w sieci lokalnej serwisów i usług uruchomionych bez wiedzy administratora z pogwałceniem obowiązującej w przedsiębiorstwie polityki bezpieczeństwa informacji.