Drukuj

Raportowanie

Super User. Opublikowano w NETASQ

Event Reporter Light

Event Reporter Light jest dedykowanym, bezpłatnym narzędziem analitycznym dla administratorów polskich firm korzystających z rozwiązań NETASQ UTM.

Event Reporter Light zawiera zasób najpotrzebniejszych raportów dotyczących następujących modułów: filtra WWW, systemu IPS oraz Audytu podatności. Administratorzy, którzy potrzebują pełnej informacji dotyczącej wszystkich funkcjonalności NETASQ mogę wybrać NETASQ Event Analyzer.

Korzystając z Event Reporter Light masz dostęp do czytelnych raportów. Są to raporty:
  • o najczęściej przeglądanych stronach internetowych,
  • zawierające dane o stronach internetowych, które odwiedzają konkretni użytkownicy lub hosty,
  • z informacjami o tym, kto odwiedzał dany adres WWW,
  • o najczęściej generowanych alarmów system IPS,
  • o lukach w aplikacjach sieciowych.

NETASQ Event Analyzer

NETASQ Event Analyzer to rozbudowane narzędzie do analizy aktywności użytkowników przeznaczone dla dużych firm. Za pośrednictwem przejrzystych  interaktywnych raportów, generowanych na podstawie logów przechowywanych w bazie Microsoft SQL, aplikacja dostarcza informacji m.in. na temat średniego czasu jaki pracownik spędził na danej witrynie, liczbie pobranych przez niego danych czy na temat fraz najczęściej wpisywanych przez niego w wyszukiwarce.

Ponadto NETASQ Event Analyzer pozwala na monitorowanie i ocenę stanu zabezpieczeń firmowej sieci, sprawdzenie rzeczywistego obciążenia łącza, a także umożliwia dokładne przeanalizowanie ewentualnych prób ataku.

Mimo olbrzymiego zbioru informacji, do jakich NETASQ Event Analyzer daje administratorowi dostęp, korzystanie z samego narzędzia jest bardzo proste. Wszystko za sprawą 200 zdefiniowanych przez firmę NETASQ raportów, które dodatkowo można personalizować, dopasowując je do wymagań danego administratora. Dostęp do gotowych raportów możliwy jest albo z poziomu konsoli WWW albo za pośrednictwem serwisu RSS. Druga z opcji powstała z myślą o przedstawicielach zarządów, którzy dzięki RSS mogą otrzymywać informacje o aktualnym stanie firmowej sieci oraz o aktywności wszystkich pracowników, również tych, którzy większość czasu pracy spędzają buszując w serwisach społecznościowych.